Основною формою виробництва є рулонний рукав, розріз по одній стороні дозволяє отримати полурукав, з кількох сторін — відкрите полотно. Часто поліетилен називають целофаном. Але вони схожі тільки зовні, а насправді це два різних матеріали. Поліетилен — це синтетичний полімер, а целофан - природний, який отримують з целюлози.
Технічні характеристики
ПЕ отримують з різних типів поліетилену. При виробництві плівки до сировини (складові частини різних марок поліетилену, рідше моноваріант) додаються пігменти, УФ-стабілізатори, відбілювачі та ін. Таким чином досягається утворення характеристик матеріалу: міцність, колір, прозорість, стійкість до ультрафіолету.
Поліетиленова плівка має наступні якості:
Високий коефіцієнт розтягування робить матеріал стійким до розривів.
Водо- і паронепроникність
Повітронепроникність. Дає можливість використовувати ПЕ для створення герметичного пакування.
Світлопроникність (від 80% для нефарбованих виробів)
Хороші електроізоляційні показники.
Стійкість до агресивних речовин (луги, кислоти, нафтопродукти).
Чи не схильна до біологічного розкладу (гниття, заселення грибкової флори).
Широкий діапазон робочих температур (від -80-ти до + 110-ти градусів).
Тривалий термін експлуатації
При роботі з плівкою ПЕ варто враховувати, що вона починає розм'якшуватися і плавиться при температурі від 115 градусів Цельсія. При багатьох позитивних якостях виробу притаманні деякі недоліки: зниження міцності під впливом відкритих сонячних променів і при зниженні температур.
Класифікація по вихідній сировині:
поліетилен високого тиску — не дуже міцний, але з високим ступенем еластичності, не тріскається від проколів, стійкий до негативних температур, товщина 20 - 200 мкм.
поліетилен високого тиску, високоміцний, але менш еластичний, крихкий, лопається при проколі, дубіє на морозі. Діапазон таких тонких плівок 5 - 30 мкм. Всім відомо виріб з ПВД - одноразовий пакетик з супермаркету.
Сфера використання
Оскільки цей матеріал є універсальним пакувальним матеріалом, більшість харчових продуктів упаковуються в первинну плівку, а також товари промислової групи. Для упаковки товарів великого розміру та об'єму, що транспортуються на палетах використовується палетна плівка — поліетиленовий рукав великої ширини. Це так зване групове пакування.
Широкий спектр застосування і невисока вартість забезпечили його незамінність в якості:
пакування для товарів харчової та нехарчової групи,
гідроізоляція і теплозахист в будівництві і комунікаційних систем.
укривочний матеріалу і при влаштуванні теплиць.
електроізоляції при роботах з електрикою.
матеріалу для промтоварів, канцтоварів
основи для поліграфічної промисловості. Поліетиленова плівка ідеально підходить для флексодруку, шовкографії
На Харківському заводі «Полімерконтейнер» виробляє і постачає поліетиленову плівку високої якості. Ціни на нашу продукцію конкурентоздатні, тому що підприємство реалізує продукцію безпосередньо замовнику, без посередників.