В сучасній поліграфії використовують три класичні способи друку:
плоский, до якого належить офсетний друк. Цей вид давно знайомий як професійним друкарям, так і замовникам поліграфічної продукції;
високий, один з його напрямів - це флексодрук;
глибокий, найбільш популярний вид нанесення на сувенірну продукцію - тамподрук.
Сьогодні по всьому миру активно розвивається саме флексопринт, своїми темпами значно випереджаючи офсетний. Якщо зпочатку цим методом запечатувалися насамперед пакувальні матеріали, то зараз можливості обладнання дозволяють використовувати в якості основи широкий спектр матеріалів від звичайного паперу для етикеток до чутливих тканин і будь-яких полімерів.
Особливості технологічного процесу
В процесі флексографії використовують гнучкі кліше і швидковисихаючі барвники з низьким ступенем в'язкості. Флексографские машини не мають обмежень по типу основи для друку, використовується:
папір,
усі різновиди картону (крейдований,гофрований, ламінований і т.д.),
самоклеюча основа,
алюмінієва фольга,
полімерна плівка різної товщини
Найбільш часто в флексографії використовуються два типи фарб: водорозчинні та спирторозчинні. За в'язкості вони порівнянні з водою. Ця особливість дозволяє знизити оснащення барвистого апарату до 3-х гуркотів валиків, замість 10-20, що використовуються в офсетних машинах
Застосування водорастворимой безпечної фарби при виробництві упаковки в харчовій промисловост, робе флексодрук поза конкуренцією.
Гнучкі фотополімерні форми мають переваги в порівнянні з формами інших типів друку:
простота виготовлення (процес, схожий на виготовлення офсетної форми)
висока тиражестойкость, притаманна кліше при високому і глибокому друку, що призводить до здешевлення продукції при великих тиражах.
можливість змінювати параметри друку (довжину і ширину) дозволяє використовувати форму саме того розміру, який необхідний для друку.
Машини для флексографічного друку
Умовно друкарські машини можна розділити на:
вузькорулонні дозволяють випускати продукцію з шириною до 600 мм .;
великі преси з шириною рулону від 600 мм. такі агрегати розраховані на друк дуже великих тиражів.
Для друку на гофрокартоні та інших грубофактурних основах, де друг офсетним способом неможливий, застосовують листові флексографські машини. Найбільш популярними є саме флексографские верстати для вузьких рулонів, завдяки таким якостям, як досить висока продуктивність і функціональність. Вони не потребують великих грошових вкладень та легко поєднуються з лініями післяпечатного процесу (ламінування, висікання, УФ-лакування), що дозволяє замкнути технологічний процес в єдиний виробничий цикл.
Співвідношення вартості повного комплекту і високої продуктивність процесу робе
придбання флексографского обладнання вигідним, тому що дозволяє скоротити термін окупності та витрати на персонал для роботи з флексографічного машиною.