Сьогодні цей напрямок є достойним конкурентом для цифрового і офсетного друка. А для друку етикетки на рулонних носіях флексодрук взагалі позаконуренцією.
Назва термін отримав з поєднання двох слів: flexibilis (лат.) - гнеться, вигнутий і graphein - пишу, малюю. Технологія флексодруку дозволяє з високою точністю відтворити макет, а сучасна 8 барвиста флексографічний машина передає широкий діапазон кольорів і відтінків.
Вперше визначення Flexodruck почали вживати в Німеччині з вересня 1966 р. Потім і термін поширився у Франції («flexographie» або «impression flexographique»). Спочатку метод використовувався для запечатування пакетів з паперу та целофану. Пізніше прямим друком виготовляли конверти для грамплатівок, упаковки цигарок і кондитерських виробів.
Одразу після Другої світової війни продовжує вдосконалювалася технологія формових процесів та з'являється новий вид сприймаючих поверхонь - плівок полімерних матеріалів. Поліетилен почали широко застосувати .
Історія технології
Точна дата винаходу флексографії невідома. Перші спроби використання еластичних друкарських форм і анілінових барвників були зроблені в середині XIX століття при розробці технологій масового виробництва шпалер. Спочатку флексографічний друк іменувалася «анілінові», так як раніше застосовували прості анілінові синтетичні барвники. Термін же «флексография» був введений на проведеної в США конференції по пакувальних матеріалів в 1952 році. В його основу було покладено англійське слово flex-ibillis, що означає «гнучкий».
Іншою важливою технічною передумовою для появи флексографії з'явився винахід еластичних гумових форм. Вони були призначені для виготовлення гумових штемпелів-печаток з природного каучуку. В сучасній промисловості застосовують синтетичний каучук для виготовлення гумових друкарських форм.
Новий етап у розвитку флексографії почався приблизно в 1952 р - Флексопринт підходить для задруковування практично будь-якої упаковки. Його замовляють виробники продуктів харчування, побутової хімії, ліків, нафтохімії і т.д. Технологія еластичною друку з високою точністю передає широку палітру кольорів і відтінків, а також дає можливість досягти візуальних ефектів - тиснення, висікання і металізації поліграфії.
Для флексографічного друку застосовують ротаційні машини різних типів: секційні, ярусні, планетарні. Це обладнання має обертову робочу частину і можливість суміщення з додатковими модулями.
Різні види основ для друку вимагають застосування різних фарбувальних складів:
УФ-фарби застосовують при перенесенні малюнка на упаковки в харчовій промисловості;
спиртові розчини застосовують для принта на поліетиленових плівках, поліпропіленовому матеріалі, самоклеючих етикетках.
Водорозчинні пігменти призначені для паперових і картонних основ.
Етапи виробничого процесу:
створення макета майбутнього виробу: текстова складова і дизайн;
виготовлення кліше - це рельєфна друкована форма з гуми і фотополімерів, нанесення зображення на друкують вали;
процес друку: на кліше наносять спеціальну фарбу, що моментально висихає і прямим методом віддруковують зображення на робочу поверхню.
Наші переваги
Висока якість продукції, що випускається забезпечує парк сучасного обладнання, яке обслуговується кваліфікованим персоналом.
Підготовка до і адаптація макета до умов виробництва буде виконана нашими фахівцями в найкоротші терміни.
Великий досвід. Персонал компанії - професіонали, які багато років займаються флексографічного печаткою. Постійне підвищення кваліфікації, участь у тренінгах, виставках - невід'ємна частина нашої роботи.